Προηγούμενη σελίδα                                                               Αρχική σελίδα

Πολιτιστικό Απόγευμα

Κάθε Σάββατο από τις 5 η ώρα ως τις 7 το απόγευμα το σχολείο μας  θα είναι ανοικτό για τους μαθητές μας. Τις ώρες αυτές θα μπορούν να μάθουν και να παίζουν σκάκι, πινγκ-πονγκ, να διαβάζουν βιβλία από τη σχολική βιβλιοθήκη,  να παίζουν επιτραπέζια παιχνίδια, να ζωγραφίζουν, να παίζουν θεατρικό παιχνίδι.

Το πρόγραμμα θα πλουτίζεται με παραστάσεις  καραγκιόζη, με κλόουν, ταχυδακτυλουργό, μαριονέτεςμουσικές εκδηλώσεις, αθλητικούς αγώνες (καλαθοσφαίρισης & χειροσφαίρισης) και μαθήματα ζωγραφικής.

Οι μαθητές θα έρχονται και θα παραμένουν στο χώρο του Σχολείου με ευθύνη των γονέων τους.

Το Πολιτιστικό απόγευμα οργανώνεται σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Το Σάββατο 9 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Σχολείου μουσική εκδήλωση με ζωντανή μουσική και χορό. Ο Σύλλογος γονέων πρόσφερε στους μαθητές και γονείς γλυκά, αναψυκτικά και διάφορα εδέσματα.

Για τη νέα Σχολική χρονιά το πολιτιστικό απόγευμα αρχίζει  με παράσταση Καραγκιόζη. Οι γονείς που θα συνοδεύουν τα παιδιά τους θα μπορούν να συζητούν με το Διευθυντή του Σχολείου, τον  πρόεδρο του συλλόγου γονέων και ειδικούς επιστήμονες διάφορα θέματα που αφορούν τις σχέσεις γονέων-παιδιών και άλλα θέματα που τους αφορούν.