Προηγούμενη σελίδα                                                               Αρχική σελίδα

ΒΙΒΛΙΟ

Ο καλύτερός μας φίλος. Μόνο μας προσφέρει και τίποτε δε ζητάει. Μας μορφώνει, μας ψυχαγωγεί, μας ενημερώνει, μας ξεκουράζει, μας κρατάει συντροφιά.

Αξίζει να το αγαπάμε

Έκθεση  Βιβλίου

Στις  9 Δεκεμβρίου έγιναν τα εγκαίνια της Έκθεσης βιβλίου, που οργάνωσε το Σχολείο μας και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.

Καλεσμένη μας ήταν η συγγραφέας κ. Αγγελική Βαρελά, η οποία μίλησε για το βιβλίο και παρουσίασε το νέο της βιβλίο « Ο Θεός αγαπά τα πουλιά ».

Για τη σημασία του βιβλίου στη ζωή μας μίλησε ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Οικονόμου Παύλος, και για το σκοπό της έκθεσης η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων κ. Μανώλη Αγγελική.

Μαθητές της Έκτης Τάξης διάβασαν αποσπάσματα από βιβλία της Αγγελικής Βαρελά, ενώ η χορωδία του Σχολείου μας έψαλλε κάλαντα απ΄όλη την Ελλάδα.

Παρευρέθησαν ο αντιδήμαρχος Χαλανδρίου και πρόεδρος της επιτροπής παιδείας κ. Κεχαγιόγλου, ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Φιλοθέης κ. Ντούλας, η Πρόεδρος της ΔΕΠΑΧ κ. Μπλέτα, πολλοί γονείς και μαθητές του Σχολείου μας.

Προηγούμενη σελίδα                                                              Αρχική σελίδα